Bağdat Cad. Gökmen Ap. 132 Feneryolu İST

Evliliklerde Boşanma Kararsızlığı

Günümüzde gittikçe artmakta olan boşanma olayları çiftlerin birbirleriyle olan sevgi ve saygı kavramını yitirmeleriyle başlamaktadır. Boşanmanın en önemli sebeplerinden bir diğeri ise bireylerin birbirlerini çok iyi tanıyamadıklarından kaynaklanmaktadır. Bireyler bu süreç zarfında bir takım kararsızlıklara takılarak evliliği devam ettirme çabası içinde olup durumu daha kötü bir yola sokmaktadırlar.

Çevrenin vereceği tepkiden, ailelerin bu durumu nasıl karşılayacağı ve çocukların bu durumdan nasıl etkileneceği gibi sorular boşanmanın en önemli faktörlerini oluşturmaktadır.

Boşanma danışmanlığı hizmeti, bu süreci anne-baba ve çocuk açısından en az zararla atlatmanın yolunu bulup destek sağlamaktadır. Boşanmada çiftlerin bu duruma ne kadar hazır olduğu konusu ise sürecin gidişatını etkileyecek bir faktör olmaktadır.

Uzman psikolog danışmanlarımız boşanma konusundaki kararsızlıklarda, çiftlerde daha çok şu olayların sorun edildiğini tespit etmişlerdir;

  • Boşandıktan sonra yalnız kalmaktan korkuyorum
  • Eşimin boşandıktan sonra hemen başka biriyle bir birliktelik yaşaması beni endişelendiriyor
  • Çocuklara boşanacağımızı nasıl açıklayacağız
  • Çocukların bu durumdan kötü etkileneceğini düşünüyorum
  • Ailem ve çevremdeki insanlar bu durumu öğrenince nasıl bir tepki verecekler

Boşanma danışmanlığı süreci içinde çiftlerle öncelikle olayların temeline inilerek sorunların tespiti yapılmaktadır. Daha sonra bireylerin kişilik ve karakterlerine özel çözüm yolları bulunup sorunların bu hassasiyette giderilmesi amaçlanmaktadır.

Deneyim Psikolojik Danışmanlık merkezi, uzman pedagog ve psikolog ekibi ile çiftlere ve bireylere çözüm odaklı motivasyon sağlamakta ve sonraki takip sürecinde her türlü desteği sürdürmektedir.

 

Uzmanına Sor

Teşekkürler. Uzmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Üzgünüz, sistemsel bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyiniz.